niedziela, 23 sierpnia 2015

Liebster Blog Award x3

Witajcie!
I znów post mijający się nieco ze stricte tematyką książkową. Przepraszam wszystkich fanów recenzji, ale nie potrafiłabym nie odpowiedzieć na nominację tak przemiłych dziewczyn jakimi są Sophie, Kasia i Julka. Dziękuję, że pomyślałyście o mnie i moim blogu! ^^
A teraz zabieramy się za pytania:

Liebster Blog Award od Sophie z bloga Książkomania, czyli recenzje Sophie

Jakie są Twoje plany na przyszłość?
Znaleźć ciekawy kierunek studiów odpowiadający moim ambicjom i zainteresowaniom. Zdać te studia. Założyć rodzinę z kochającym mężem, minimum dwójką dzieci, psem i domem z ogródkiem.

Wolałabyś mieszkać w domu jednorodzinnym pod miastem czy w wieżowcu w centrum miasta?
Wolę tak jak mam, czyli dom rodzinny nieopodal centrum miasta.

Jakie miejsce chciałabyś odwiedzić?
Jest mnóstwo takich miejsc: uwielbiam podróżować: w rzeczywistości, jak i w marzeniach. Jeśli chodzi o miejsca na mapie, na mojej liście figurują m.in. Indie i Chiny (Rezerwat pandy wielkiej w Chengdu ^^), a jeśli chodzi o lokalizacje książkowo-filmowe: Hogwart i Pałac w Illei. (Oczywiście, jako jedna z uczestniczek Eliminacji :|).

Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
Uwielbiam bajki i do tej pory (choć w sumie moje dzieciństwo nadal trwa ^^), ale jedną, do której mam największy sentyment jest Kopciuszek: i ten animowany, i ten filmowy, i ten książkowy. W każdej wersji, w każdym wydaniu.

Jak wygląda twoja biblioteczka?
Jest taka, jak powinna być: rozrastająca się. Książek ciągle przybywa, co mnie ogromnie cieszy (mój portfel może mniej, ale kto by go tam słuchał c:) i mimo, iż brakuje regałów, ciągle kombinuję jakby je pomieścić i, na szczęście, udaje mi się to. Nie mam określonego schematu układania pozycji, jedyny warunek to układanie ich wzrostem, wielkością, aby zachować porządek i schludny wygląd.

Jakie imiona nadałabyś swoim dzieciom?
Wydaje mi się, że do takich decyzji potrzeba dwojga.. a właściwie to trojga, bo dziecko też wypadałoby mieć (:| ). Ale gdybym miała podejmować taką decyzję, uwzględniłabym m.in. Jasia, Franka, Kasię, Anię i Maję.

Wolałabyś mieć same córki czy samych synów?
Wolałabym mieć starszego syna i młodszą córkę, gdyż taki układzik najbardziej mi się marzy. Ale jestem zdana na propozycje losów i jakby nie było będzie dobrze. (Ale jeszcze z 10 lat bym poczekała, gdyż póki co sama jestem dzieckiem. Jakby nie patrzeć :D ).

Czy czytasz jakieś blogi oprócz książkowych?
Z tego co wynika z moich list obserwacyjnych blogów, ok. 93% zajmują blogi o tematyce stricte książkowej. Proste: takie mnie interesują najbardziej. Ponadto jest jeszcze kilka 'lifestyle'owych', ale nawet rzadko na nie zaglądam. (Wybaczcie lifestyle'owi bloggerzy :S). Po prostu nowinki czytelnicze chłonę najchętniej.

Trzy gadżety bez jakich się nie obędziesz to?
Trzy książki mogą być? c: Jeśli nie, wybieram: laptopa z dostępem do internetu, aparat i worek ze wszystkimi moimi maskotkami, do których czuję niepohamowaną słabość ^^.

Kiedy ostatni raz byłaś u fryzjera? :)
Oj, na tak prywatne pytania nie odpowiadam. ( :|). Doobra, nie lubię chodzić do fryzjera, gdyż bardzo lubię moje włosy i przykro mi się robi na sercu, gdy widzę je opadające na podłogę zakładu fryzjerskiego.

Masz rodzeństwo?
Mam.


Liebster Blog Award od Kasi z bloga Subiektywne recenzje


Od kiedy czytasz książki i jakie lubisz najbardziej?
Od rozpoczęcia przedszkola, czyli mając.. 4.. no, 3,5 lat, umiałam czytać i korzystałam z tej umiejętności przy wertowaniu 'Księżniczek','Barbie' i 'Krainy zwierząt', a także książeczek z baśniami, wierszykami i opowiadaniami. A książki o charakterze powieści lub ogólnie nieco poważniejszym zaczęłam pochłaniać.. około 5 klasy podstawówki.
A gatunkowo najbardziej lubię fantastykę oraz romanse z półki 'Dla młodzieży'.

Jaka jest Twoja ulubiona postać literacka?
Mniej więcej w każdej książce znajdę postać, która zawładnie mym sercem najmocniej. Więc kategoria 'moja ulubiona postać' zmienia się prawie co nową, zakończoną lekturę. Ale z tych, które miłuję najbardziej wybiorę może Heather z trylogii pod Pękniętym Niebem.

Dlaczego zaczęłaś/ąłeś prowadzić bloga?
Ogółem przygodę z blogowaniem rozpoczęłam w pierwszej klasie podstawówki. Wtedy też, z pomocą taty, założyłam mojego, pierwszego bloga. Ale wiadomo: kilka wpisów w stylu: 'lubię zwierzątka' i było po sprawie. Później próbowałam podejmowanie blogowych inicjatyw publikując posty o zwierzątkach, księżniczkach i różnorakich bajkach. Pomysły jednak szybko mi się kończyły i strony pozostawały osamotnione. Gdzieś na początku gimnazjum pojawił się przełom: moja aktywność na blogu trwała chyba nawet kilka miesięcy (3-4). Jako ciekawostkę dodam, iż prowadziłam wtedy także stronę o książkach, niestety tamte recenzje kwalifikowały się raczej do tych.. mało przemyślanych. No i w końcu, pod koniec gimnazjum, powstał LimoBooks, który utrzymuje się już prawie 5 miesięcy, z czego jestem ogromnie dumna.

Co byś zrobiła/zrobił gdybyś miała/miał możliwość cofnięcia czasu?
Nie chciałabym cofnąć czasu. No chyba, że zrobiłabym coś bardzo złego. Ale, że jestem grzeczną dziewczynką.. c:

Byłaś/łeś kiedykolwiek na spotkaniu ze swoim ulubionym autorem? Jeśli tak, to z kim?
Niestety nie, ale jeśli jakikolwiek autor/autorka książki, która mi się podobała, pojawił(a)by się w okolicy miejsca mojego zamieszkania, nie omieszkałabym wyjść mu na przeciw i spotkać się z nim prosząc o wpis do mojego egzemplarza powieści.

Co zwykle robisz w wolnym czasie?

Czytam. Bloguję. Robię sudoku i krzyżówki.

Po jaki rodzaj/temat książek sięgasz najchętniej?

Jak już wspomniałam wcześniej, w mojej biblioteczce królują powieści romantyczne i fantastyczne. A połączenie tych dwóch gatunków, daje, moim zdaniem, książkę najlepszą ze wszystkich.

Co sądzisz na temat e-book'ów?

Na pewno jest to dobra alternatywa, dla osób, które podróżują bądź nie mają możliwości zapakowania do plecaka kilku, bądź chociażby, jednej książki. Ale, że ja do takowych się nie zaliczam, nie korzystam z e-booków i nie chciałabym tego robić: nic nie zastąpi papierowych, pachnących stron.

Jaki jest Twój największy życiowy sukces?

Prowadzę bloga 5 miesięcy, jeeej! ^^

Bez czego nie wyjdziesz z domu?
Bez torebki bądź plecaka z telefonem, kluczami i portfelem.

Wolisz czytać w samotności czy z przyjaciółmi?
Trudno by mi było czytać z przyjaciółmi, gdyż preferuję ciszę podczas czytania, a zgaduję, że w paczce znajomych nie dałoby rady jej utrzymać. (Ach, i do tego potrzeba przyjaciół mieć :c).


Liebster Blog Award od Julii z bloga Książkowe Tajemnice


Książkowa para, której nie lubisz?
Chyba takiej nie mam. Bo ja, po prostu, uwielbiam miłość i czytanie o miłości jest najpiękniejszym darem od autora. ( :'')).

O jakiej porze i w jakim miejscu najczęściej czytasz?
W wakacje zależy to od mojego widzimisię i wolnego czasu: w ciągu dnia wybieram albo fotel w moim pokoju, albo leżak w ogródku. Natomiast przez cały rok czytam także wieczorem, po położeniu się do łóżka, przy świetle lampki stojącej na szafce nocnej.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z czytaniem?

Patrz pierwsze pytanie z nominacji Kasi.

Co, oprócz czytania, lubisz robić w wolnym czasie?
Patrz szóste pytanie z nominacji Kasi.

Czy Twoi bliscy, tak samo jak Ty, dużo czytają?

W sumie to tak. Przede wszystkim moja mama, która zaraziła mnie czytaniem, poprzez nałogowe pochłanianie wszelakich kryminałów. Raczej moja rodzina nie stroni od książek. Tak mi się wydaje.

Książka, która mimo pozytywnych opinii innych Ci się nie spodobała?
Może pomimo nie w stu procentach pozytywnych opinii, ale na pewno części takowych, nie podobała mi się powieść 'Byliśmy łgarzami' E. Lockhart. Nic ciekawego nie wniosła, a wywołała wiele nieprzyjemnych odczuć.

Jaką powieść mogłabyś czytać do końca życia, a do jakiej nie chcesz już wracać?
Do końca życia mogłabym czytać dobre powieści, a do tych złych zdecydowanie wolałabym nie wracać.

Jaki autor/autorka, według Ciebie, pisze najlepsze książki dla młodzieży?
Nie mam ulubionego autora, więc trudno decydować mi, który pisze książki lepsze, a który gorsze. Bardzo często zdarza się, że jedno dzieło pisarza mnie zachwyca, a drugie nie podoba zupełnie, więc na moją opinię składa się wiele czynników poza stylem pisania takie jak np. tematyka czy pomysł.

Kim chciałabyś być w przyszłości i dlaczego?
Nie mam pojęcia, ale mam nadzieję, że w bardzo niedalekiej przyszłości otrzymam odpowiedź od losu na to pytanie, gdyż jakieś studia wybrać trzeba :c.

Czy jesz/pijesz podczas czytania?

Raczej mi się nie zdarza, gdyż nie znoszę wchodzących między kartki okruszków bądź tłustych plam rozmazujących tekst. Brrr.

Jak zaznaczasz stronę, na której skończyłaś czytać?
Najczęściej najzwyczajniej: zakładką. W wyjątkowych sytuacjach, gdy jej nie posiadam, sięgam po paragon, świstek papieru bądź metkę po ubraniu.

Do LBA nie mam zwyczaju kogokolwiek nominować, przepraszam. Jeśli macie ochotę poodpowiadać na pytania to możecie wykorzystać te zadane mi przez dziewczyny, uznać to za swoistą nominację albo opublikować w formie Q&A. Śmiało!

***

A na koniec, jedno pytanie do wszystkich:
Biorąc pod uwagę TAGi i LBA, które posty wolicie bardziej/ czytacie chętniej?
Mnie np. przyjemniej odpowiada się na takie nominacje, ale czytając blogi innych, wybrałabym TAGi, oryginalniejsze i z ciekawszymi kategoriami.
Piszcie :)

14 komentarzy:

 1. Też prowadzę bloga pięć miesięcy! (piona!) ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow ile nominacji !! :)
  Ja bloga prowadzę już pół roku i to jest mój mały sukces <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo tych nominacji ja bloga prowadzę juz prawie dwa lata i nie jest to jakiś dla mnie wyczyn :) A czytać wole tagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również chciałabym zwiedzić Indie i Chiny :D A imiona takie jak Franek i Jaś są po prostu cudowne :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Zarówno LBA, jak i TAGi są bardzo fajną rzeczą - przynajmniej według mnie, ponieważ dzięki nim można lepiej poznać autora bloga, którego się czyta ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ dużo tych odpowiedzi. No ale bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha też lubię "Franek" mam takiego wielkiego misia i ma tak na imię :D Dostałam na urodziny i dla zabawy go tak nazwałam bo ładnie :D

   Usuń
  2. Też mam pluszowego Franka, tyle, że króliczka :D

   Usuń
 7. Pfff, kto by tam słuchał Twojego portfela. Hahaha :D

  www.przerwa-na-ksiazke.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również nie korzystam z e-booków. Czytałam kiedyś jeden, ale taka forma nie przypadła mi do gustu. Masz rację, jednak tradycyjnych książek nic nie zastąpi ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. A myślałam, że w tych czasach nikt już nie robi sudoku :)

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję nominacji! :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz ten post.
Proszę, byś wcześniej jednak go przeczytał/a bądź przynajmniej przewertował/a wzrokiem. :)

Zależy mi na szczerych opiniach, pytaniach, wątpliwościach i komentarzach. Możesz zostawić link swojego bloga - ale przede wszystkim przekaż mi swoją, wartościową ocenę.

Nie masz pomysłu na ciekawy komentarz? Napisz:
→ czy czytałeś/aś książki, o których piszę w poście?
→ czy owe lektury Ci się spodobały?
→ czy masz ochotę je przeczytać?
→ czy podoba Ci się pomysł na post?
→ czy przyjemnie czytało Ci się napisany przeze mnie tekst?
→ czy masz inny pomysł na post, który by Cię zaciekawił?
→ co będziesz czytał/a w najbliższym czasie? (albo co czytasz teraz?)
→ jak Ci mija dzień? :)
→ co słychać na Twoim blogu?Z góry dziękuję za każde zdanie - dzięki nim mam szansę pracować nad swoimi!

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░