piątek, 1 stycznia 2016

Operację "2016" czas zacząć!

Witajcie!

Co prawda, podsumowanie powinno się zazwyczaj przeprowadzać w ostatni dzień, aniżeli w pierwszy, ale z drugiej strony.. lepiej dzisiaj niż za tydzień, prawda? ((Logika Limo :|). 

2015 rok na pewno mogę uznać za okres sporych zmian w moim życiu. Założyłam bloga. W sumie to jeszcze żadne osiągnięcie, gdyż blogów to ja miałam całe mnóstwo. Za sukces można uznać jego trwałość: od 23 marca minęło już.. ohoho! 9 miesięcy. Wiem, że moi koledzy, koleżanki po fachu świętowali już swoje pierwsze, drugie i trzecie rocznice.. Ale te 9 miesięcy są dla mnie ważne jeszcze z innego powodu niż sama cyfra: systematyczność. Dla niektórych może to być cecha naturalna i tak oczywista jak słońce na niebie. W moim przypadku, 2-3 tygodnie to było maksimum. Próbowałam różne kierunki obrać jeśli chodzi o tematykę bloga, aby sama siebie zaciekawić poruszanymi wątkami i chcieć ciągnąć to dalej. Zwyciężyły książki. Właśnie z tego powodu, mam nadzieję, że będę się ich trzymać jak najdłużej. Bo czuję, że warto

Tyle z historii mojego życia. Przejdźmy może do konkretów, bo to one stanowią sedno.


Trochę statystyk

 • Od 23 marca zrecenzowałam 35 książek. Przeczytałam o kilka więcej, będzie około 40. Gdybym postarała się bardziej, liczyłabym teraz tytuły w setkach, ale ta czterdziestka to przecież i tak więcej niż "statystyczny Polak" zatem nie pozostaje mi nic innego, jak się cieszyć z sukcesu. (:D).


Posty o wszystkich książkach znajdziecie tutaj: 


 • Od 23 marca, mój blog został wyświetlony ponad 14 tysięcy razy. Liczba wręcz niebotyczna, nawet jeżeli wśród tych trzech zer, dwa wypracowałam sama ciągłymi odświeżeniami: trudno, liczby nie kłamią. (:D) Ponadto, nie wiem na ile mogę wierzyć bloggerowym statystykom, ale na LimoBooks zawitali także Niemcy, Francuzi, Amerykanie, Hiszpanie, Austriacy, Portugalczycy, Brytyjczycy, Irlandczycy, a nawet Tajwanie! Podbijamy świat moi drodzy! :D

 • Od 23 marca zyskałam 136 obserwatorów. Przy tym, 14 tysięcy wyświetleń to tak naprawdę mały wynik. Każdy może wejść i wyjść. Ale zostać, a przy tym zadeklarować swoją stałą obecność.. dziękuję Wam za każde "tak" dla mojej pracy wyrażane poprzez przycisk "zaobserwuj" :)


2015 dobiegł końca. Czas zatem zmienić kalendarz, przestawić się na nową datę i ruszać naprzód!
Nowy rok niesie za sobą zmiany. Powinien takowe nieść, aby człowiek mógł być coraz lepszy. Właśnie z tego powodu, postanowiłam kilka dni temu umieścić na blogu krótkie ankiety, które pozwoliły mi zebrać trochę informacji na temat Waszej opinii o moim blogu. Zdaję sobie sprawę, że powinny zostać umieszczone na pasku bocznym miesiąc wcześniej, abym poznała ocenę większości czytelników, ale "wszystko jeszcze wyjdzie w praniu", na bieżąco również co nieco będę poprawiać. 

Recenzje
Przyznam się szczerze, że miałam plan zmiany ich formy na takie standardowe, pisane ciągłym tekstem. Ale 6 na 7 głosujących osób określiło, że woli moje recenzje: z podziałem na różne kategorie, zatem przy takim układzie pozostanę.
Jeśli chodzi o długość postów: zauważyłam większe wahania między odpowiedziami. Chociaż większość (4 na 6 osób) odpowiedziały, iż wolą dłuższe teksty, w większych odstępach czasowych, nie chcę aby pozostałe dwie pozostały niezadowolone. (33% to przecież bardzo dużo!). Zatem postaram się, aby pojawiały się teksty i trochę obszerniejsze, czasem w wersji bardziej okrojonej. Popróbuję również poeksperymentować z rozmieszczeniem treści, aby była bardziej czytelna, przystępniejsza, poszczególne zdania wyróżniały się od reszty. Sama nie wiem jak, ale coś wymyślę. (:D)

Wygląd bloga
Tu pojawiły się już prawdziwe dylematy: wynik prawie pół na pół między zmianą całego szablonu, a pozostawieniem go bez zmian. Obiecuję w takim razie, że kilka elementów pozmieniam, postaram się poprawić niedociągnięcia, ale proszę również Was o pomoc: CO, mogłabym ulepszyć i w jaki sposób? Doradzajcie mi śmiało, jestem również otwarta na wszelką krytykę. Byle blog był coraz ładniejszy, zachęcał do odwiedzania.

Na chwilę wspomnień, pozwolę sobie wstawić nagłówki bloga, które zmieniały się od początków jego istnienia:
Który Wam się najbardziej podoba? :)

Podsumowania miesiąca
Jednogłośnie wręcz została za mnie podjęta decyzja o powstaniu takiej serii. Jeszcze nie zaplanowałam czy pójdzie to bardziej w stronę "ulubieńców" czy też obstawię opcję statystycznych podsumowań z liczbą przeczytanych stron i wyświetleń bloga. Również liczę w tej kwestii na Wasze zdanie.

Postanowień czas
Na koniec, przedstawię Wam listę moich postanowień, nad którymi głowiłam się dłuższą chwilę, aby nie naobiecać złotych gór, których nijak nie przyjdzie mi osiągnąć.

1. Więcej recenzji - wbrew pozorom są to posty, których napisanie zajmuje mi najwięcej czasu. TAGi można sobie tworzyć, wymyślać i udzielać na nie błyskotliwych odpowiedzi. Ale recenzje.. aby siąść z książką w ręce, przekartkować ją co najmniej dwa razy, poszperać w internecie informacji o autorze, o tytule, o innych tomach, potrzeba czasu i weny. A potem jeszcze ująć to w nie za długim tekście, który jednakowoż ma na celu coś za sobą nieść. Mimo wszystkich barier i oporów, postaram się jak najwięcej czytać i oceniać, abyście na moim blogu, nie bez powodu książkowym, dostawali jak najwięcej.. no.. książek.

2. 300 obserwatorów - według moich pilnych, matematycznych obliczeń (klasa zobowiązuje :|), skoro w ciągu 9 miesięcy wspólnymi siłami udało nam się zebrać 136 obserwatorów, miesięcznie zyskiwałam ok +15. W takim razie, w ciągu 12 miesięcy ich liczba powinna wynosić 180. Czyli jeśli moja determinacja będzie się jedynie zwiększać (a takie jest zamierzenie :D), liczę na powodzenie w kwestii tego postanowienia. (I na Waszą pomoc ^^)

3.Podejmę wyzwania - w 2015 roku broniłam się przed nimi skutecznie. Wybaczcie, ale po prostu zabrakło by mi systematyczności w ich wypełnianiu. Ale przecież do odważnych świat należy, a życie jest za krótkie, aby go nie próbować. Zatem w tym roku.. ba! w tym miesiącu, spróbuję poszukać wyzwań, którym podołam i aktywnie się w nich realizować podczas doboru lektur i recenzowania ich na blogu. Jeśli znacie proste wyzwania, do których nie jest większym problemem znalezienie tytułów spełniających jego wymogi: linki, poproszę!

4. Chcę się rozwijać - któż by nie chciał? Wiadomo, że z tym rozwojem różnie bywa, ale liczę, że uda mi się przynajmniej rozszerzyć w jakiś sposób moją działalność, nabyć nowe umiejętności i doświadczenia. Nie wiem, czy moja przyszłość będzie wiązała się w większym stopniu z książkami, pisaniem, ale chciałabym się przekonać czy ta droga nadaje się dla mnie. Albo czy ja nadaję się na tę drogę.

Życzę Wam wszystkim jeszcze więcej radości, pomyślności i energii oraz spełnienia wszystkich marzeń, których dotychczas nie udało się Wam osiągnąć w tym nowym, 2016 roku! :)

15 komentarzy:

 1. Super podsumowanie, życzę dalszej wytrwałości! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, liczę, że te wszystkie twoje postanowienia się spełnią ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne podsumowanie ! :) Życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga i obiecuję Ci , że będę zaglądać i komentować każdy post, gdyż wiem jak potrafi zmotywować każdy nawet najmniejszy komentarz :) . Jak dla mnie nie powinnaś zmieniać wyglądu bloga - mi niezwykle odpowiada kolorystyka , gdyż kocham zielony :) . Kurcze , zainspirowałaś mnie do tych postanowień. Chyba też wprowadzę kilka zmian u siebie . Dziękuję !!! I jeszcze raz życzę powodzenia. Będę zaglądać !! Koniecznie !! I nabijać ci wyświetlenia :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie Ci poszło w 2015, pogratulować :D A plany na 2016 są ambitne, życzę wytrwałości w ich realizowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w realizacji planów blogowych! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję tak pięknych wyników! Brawo, brawo, brawo! Co do wyglądu bloga... Obecny mi się bardzo podoba, nie ma potrzeby zmiany. A jeśli chodzi o nagłówki - przedostatni, dość minimalistyczny, jest zdecydowanie najlepszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie, szablon jest cudowny! Jak ktoś może chcieć go zmieniać? O.o
  Taaak, cześć, to ja mieszczę się w tych 33% xD no chodź, wolałabym czytać cię częściej, niekoniecznie krócej 😉
  Co do wyzwań - w niedziele na blogu pojawi się moje autorskie 😃 wiec cię zapraszam - jest bardzo łatwe, bo wystarczy czytać a rozwiązania same będą sie nasuwały 😃 zdradzę tylko, że nosi ono nazwę ABC czytania a bannerek można już zobaczyć w wyzwaniach, zakladce w sensie xD

  Życzę ci wytrwałości, 500 obserwatorów zamiast 300 w tym czasie i masz pisać więcej - bo jak nie to się dowiem gdzie mieszkasz i do ciebie przyjade xD ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo, bardzo chętnie wezmę zatem udział w Twoim wyzwaniu! ^^
   Oczywiście, postaram się pisać jak najwięcej - taka groźba, to aż strach nie wypełnić żądań :D

   Usuń
 8. Życzę, aby udało Ci się spełnić wszystkie postanowienia. Szczęśliwego Nowego Roku! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja prowadzę bloga 8 miesięcy i również jestem z tego wyniku dumna, gdyż nigdy nie wytrwałam dłużej niż 2 miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję wyników i oby tak dalej! :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne podsumowanie i dobre postanowienia! Życzę powodzenia. Na pewno dasz radę, zwłaszcza z 300 obserwatorami :) ja pomogę hihi!

  Buziaki,
  Przerwa na książkę

  OdpowiedzUsuń
 12. Najszczersze gratulacje! :)
  Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie dwa razy więcej odwiedzających i wiele nowych ciekawych wyznań książkowych. :)

  http://my-adventures-in-bookland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Wyczerpujące podsumowanie, ale prawdopodobnie jedyne, które faktycznie podsumowanie przypomina. :D
  Gratuluję wyniku i życzę dużo wytrwałości w tym co robisz oraz spełnienia wszystkich postanowieć, dużo sukcesów na blogu jak i w życiu prywatnym. :)
  Szczęśliwego Nowego Roku! <3
  The-heartlines-books

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję wyników. ^_^ I życzę Ci, abyś spełniła wszystkie postanowienia! ^_^

  OdpowiedzUsuń

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz ten post.
Proszę, byś wcześniej jednak go przeczytał/a bądź przynajmniej przewertował/a wzrokiem. :)

Zależy mi na szczerych opiniach, pytaniach, wątpliwościach i komentarzach. Możesz zostawić link swojego bloga - ale przede wszystkim przekaż mi swoją, wartościową ocenę.

Nie masz pomysłu na ciekawy komentarz? Napisz:
→ czy czytałeś/aś książki, o których piszę w poście?
→ czy owe lektury Ci się spodobały?
→ czy masz ochotę je przeczytać?
→ czy podoba Ci się pomysł na post?
→ czy przyjemnie czytało Ci się napisany przeze mnie tekst?
→ czy masz inny pomysł na post, który by Cię zaciekawił?
→ co będziesz czytał/a w najbliższym czasie? (albo co czytasz teraz?)
→ jak Ci mija dzień? :)
→ co słychać na Twoim blogu?Z góry dziękuję za każde zdanie - dzięki nim mam szansę pracować nad swoimi!

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░