poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Pierwszy KONKURS - z trzech powodów

Dzisiejszy dzień przejdzie do historii z trzech, bardzo istotnych powodów. Pierwszym z nich jest moje silne postanowienie rozpoczęcia od dzisiaj powtórek do matury - nadeszła pora, by zacząć sobie coś przypominać, coś powtarzać, robić zadania. Ostatni, prawdziwy (następny to już i tak myślenie o szkole :c) tydzień wakacji jestem w stanie poświęcić na tak szczytny cel. Drugi powód to moje osiemnaste urodziny, które przypadają właśnie na tę datę. Szmat czasu już upłynął, a jednak ja dalej nie czuję się ani staro, ani nawet szczególnie doroślej. Ale bardzo lubię sobie myśleć, że ten jeden, jedyny dzień w roku należy do mnie ciut bardziej niż pozostałe. Ostatnia kwestia, czyniąca właśnie ów poniedziałek wyjątkowym, to fakt, iż postanowiłam zorganizować pierwszy konkurs na blogu. Zainteresowani?


Przede wszystkim, to co chyba wszystkich najbardziej interesuje: nagrody
Nie mam, co prawda, jeszcze szczególnego doświadczenia w organizowaniu konkursów (chociaż brałam już udział w całej masie!), ale postanowiłam, że zwycięzców będzie dwóch i każdy otrzyma małą, fajną paczuchę. W jej skład wejdzie: 

 • książka (o której więcej słów za chwilę),
 • zestawik zakładek,
 • mała niespodzianka, czyli coś na uzupełnienie tej fajnej paczki.

Książki pochodzą z mojej biblioteczki, lecz większość z nich jest w zasadzie nowa. Czytane były tylko trzy, natomiast dwie z nich już podczas kupowania nosiły ślady starości/przekładania po regałach. Na zdjęciu oznaczyłam zatem kolejno:
 • N - nowa = nieużywana, stan prawie, że idealny,
 • BDB - w stanie bardzo dobrym, ale czytana,
 • DB - stan dobry, czasem nawet nieczytana, ale kupiona np. na promocji, w koszu z tanimi książkami.
(Zapomniałam oznaczyć na zdjęciu, że książeczka Trolli jest nowiutka, nieotwierana, zdobyta przypadkiem w jakimś konkursie.)

Starałam się wybrać takie tytuły, by chociaż jedna mogła trafić w gust każdego uczestnika. Znajdziecie zatem tu i powieści młodzieżowe, i fantastykę, i książki kobiece, i coś mniej popularnego, a nawet coś dla dzieci, gdyby ktoś zechciał sprezentować nagrodę jakiemuś małemu szkrabowi (lub sam uwielbia Trolle! :D). 

Oto stosik, spośród którego zwycięzcy będą mogli wybierać nagrody: 
Tutaj jeszcze widok z boku, żebyście widzieli jak prezentują się wszystkie książki w najmniej korzystnej perspektywie.

***

Aby nikt nie poczuł się poszkodowany, postanowiłam zastosować metodę wyboru zwycięzcy, która, według mnie, jest najsprawiedliwszą z możliwych. 
Mianowicie, zdecydowałam się nagrodzić jedną pracę konkursową, którą uznam za najbardziej dopracowaną, szczegółową, czasochłonną - by docenić trud, którą ktoś włoży w jej przygotowanie, bo czasem można nie mieć fenomenalnego pomysłu, a jednak posiedzieć nad odpowiedzią zdecydowanie dłużej niż ktoś, kto dostąpi natychmiastowego olśnienia. Natomiast drugi komentarz nagrodę właśnie za sam pomysł, więc może to być nawet jedno, dwa zdania, ale takie, które faktycznie przykują moją uwagę, zapiszą się na dłużej w mojej pamięci. Jeśli np. jednak zgłosi się mało osób i trudno będzie mi wybrać zwycięzców w powyżej opisany sposób, ostrzegam, że lekko zmodyfikuję tę zasadę.

A jak właściwie brzmi zadanie konkursowe? 
Wyobraź sobie, że masz za zadanie wypromować swoją ulubioną książkę. W jaki sposób to zrobisz?
O co mi chodzi? Nie musicie znać się na tej branży ani stosować fachowej, marketingowej terminologii. Zależy mi właśnie na Waszej inwencji: możecie np. opracować punkty "kampanii reklamowej" czyli co będziecie robić jako wydawnictwo, by sprzedaż danego tytułu skoczyła LUB napisać nietypową recenzję książki, która miałaby ją skutecznie wypromować LUB wykombinować jakiś niekonwencjonalny trik/akcję, którymi zainteresowanie przyczyniłoby się do wzrostu popularności produktu LUB przedstawić, jak widzicie reklamę telewizyjną z udziałem tej książki LUB ułożyć chwytliwy slogan reklamowy. Pod względem formy, w żaden sposób nie ograniczam, a wręcz zachęcam do pomyślenia nad czymś jeszcze innym!

Nie narzucam także sposobu przedstawienia Waszego pomysłu, tak więc formy pisemne (hasło/slogan/opowiadanie/wierszyk/konspekt) umieszczajcie w komentarzu, natomiast jeśli chcecie zaprezentować odpowiedź na zadanie w inny sposób (pliki graficzne, wideo oraz inne formy), proszę o przesłanie mailowo: nettelimo@gmail.com. ALE! W takim przypadku, formularz zgłoszeniowy i tak proszę uzupełnić i opublikować w komentarzu, z zaznaczeniem, iż praca powędruje do mnie mailem. REGULAMIN

 1. Organizatorem konkursu jestem ja.
 2. Konkurs trwa od 21 sierpnia do 22 września br., do godz. 23:59. 
 3. Wszystkie nagrody również są zapewniane oraz wysyłane przeze mnie.
 4. By wziąć udział w konkursie (stać się jego uczestnikiem), należy pozostawić pod tym wpisem komentarz zawierający następujące informacje (każdy prawidłowy komentarz musi zawierać wszystkie podpunkty!):
  • zgłoszenie do konkursu (np. "Chcę wziąć udział w konkursie"),
  • adres e-mail,
  • link do miejsca, w którym udostępniliście PODLINKOWANY do posta banner konkursowy (blog, fanpage, Google+, Instagram etc.),
  • nazwę, pod jaką obserwujecie mojego bloga,
  • nazwę, pod jaką obserwujecie mój profil na Google+,
  • nazwę, pod jaką obserwujecie Instagrama bloga,
  • informację, czy obserwowaliście mnie przed konkursem, czy zrobiliście to dopiero teraz (tylko dla mojej informacji (takie badanie statystyczne :D), nie ma wpływu na wyniki),
  • tytuły dwóch książek z listy, które najbardziej Wam się spodobały,
  • odpowiedź na zgłoszenie konkursowe.
 5. Nagrodami w konkursie są dwie książki wybrane przez dwóch zwycięzców spośród wskazanych przeze mnie tytułów. Każdy zwycięzca otrzyma jedną książkę, zestaw zakładek oraz małą niespodziankę (gadżet książkowy, szkolny lub dekoracyjny).
 6. W konkursie mogą brać udział zarówno osoby posiadające blogi jak i anonimowi uczestnicy.
 7. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do dnia 30 września (włącznie) w osobnym poście.
 8. Podczas wybierania zwycięzców będę kierować się subiektywną oceną - postaram się wyłonić najbardziej kreatywne, oryginalne, moim zdaniem, zgłoszenia.
 9. Po ogłoszeniu wyników, zwycięzców proszę o kontakt mailowy (nettelimo@gmail.com) w celu podania danych korespondencyjnych do wysyłki nagród. Na wiadomość czekam 5 dni. Po tym czasie, nagroda niestety przepada.
 10. Wysyłka nagród może nastąpić wyłącznie na terenie Polski.
 11. Paczki zostaną wysłane poprzez Pocztę Polską.
 12. Poprzez wzięcie udziału w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu (wysyłka nagród).
 13. Wszelkie pytania oraz wątpliwości proszę zgłaszać za pomocą maila: nettelimo@gmail.com.
 14. Platforma Blogger nie jest w żaden sposób związana z konkursem.
 15. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).
 16. Udział w konkursie jest równoznaczny akceptacji regulaminu.
 17. Zastrzegam sobie prawo do anulowania konkursu (i niewyłaniania zwycięzcy), jeśli do udziału w nim zgłosi się mniej niż 15 osób. 
 18. Zastrzegam sobie również prawo do zmiany ilości zwycięzców (zmniejszenia w razie niewielkiej liczby osób bądź zwiększenia przy bardzo dużym odzewie).
***

Do czego potrzebuję adresu mailowego? Przede wszystkim, bym później mogła zweryfikować, czy osoba, która zgłasza się po odbiór nagrody faktycznie jest wybranym przeze mnie zwycięzcą. Ponadto, postaram się kontaktować, gdybym zauważyła, że ktoś nie spełnił któregoś warunku regulaminu - szkoda się trudzić na marne. :)

A po co mi tytuły książek, które zwróciły Waszą uwagę? Jak wspomniałam, każdy zwycięzca otrzymuje jedną nagrodę, lecz żeby uniknąć sytuacji, w której dwóch wytypowanych uczestników prosi o tę samą książkę. Zerknę wtedy, jaka jeszcze pozycja widniała w formularzu i postaram się jakoś rozwikłać ten spór. 

UWAGA! Nie chcę nikomu odbierać szansy udziału w konkursie, dlatego, jak wspomniałam w regulaminie zgłosić do niego może się i bloger, i osoba posiadająca konto na Google +, i osoba anonimowa. Dlatego też, jeśli nie posiadacie konta, na którymkolwiek ze wspomnianych mediów społecznościowych (Google+, Instagram, Blogger), wystarczy, że zaznaczycie to w formularzu. Proszę jednak o niepomijanie żadnego z jego podpunktów (piszecie po prostu "brak","nie mam konta" itp.). 

Na sam koniec, dla ułatwienia: 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
Chcę wziąć udział w konkursie!
Mój adres e-mail:
Banner znajduje się tu:
Obserwuję bloga jako:
Obserwuję Google+ jako:
Obserwuję Instagrama jako:
Obserwowałam/em bloga przed konkursem?
2 tytuły książek z listy:
Moja odpowiedź konkursowa:
***

Jeśli o czymś zapomniałam - pytajcie, piszcie. Z tego roztrzepania mogłam pominąć coś ważnego... ;) 
Życzę wszystkim powodzenia! :) 

9 komentarzy:

 1. Raczej nie wezmę udziału w konkursie, ale wszystkim życzę powodzenia.

  A z okazji urodzin życzę Ci zdrówka, szczęścia, spełnienia marzeń i wielu wspaniałych przeczytanych książek! ♥ No i powodzenia w powtórkach z matury ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia na maturze i wszystkiego najlepszego! Dobrze, że 4/3 klasa jeszcze trochę przede mną:)
  A konkurs świetny, już mam pomysł! :) Tylko trzeba obserwować na instagramie? :( Nie mam tam konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! :*

   To nie mogę się doczekać, aż go zaprezentujesz! :)
   Nie, nie, jeśli nie masz jakiegokolwiek z kont lub po prostu nie chcesz go używać, to nie ma problemu - napisz tylko w formularzu "brak", "nie posiadam" i masz równe szanse. :)

   Usuń
 3. Niestety nie wybrałam nic dla siebie, a wszystkim życzę powodzenia ;)
  Powodzenia na maturze :o !!!

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, może innym razem... :/
   Dziękuję! :*

   Usuń
 4. Życzę Ci powodzenia na maturze i owocnych przygotowań do niej :)
  Czy wezmę udział w konkursie - to zależy, czy coś kreatywnego wymyślę :)
  A uczestnikom życzę powodzenia, sama jestem ciekawa co fajnego wymyślicie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Czekam z ciekawością na zgłoszenie!

   Usuń
 5. Chcę wziąć udział w konkursie! Może zrobię sobie prezent na urodziny kto to wie :D
  Mój adres e-mail: ksiazkoholiczka019@gmail.com
  Banner znajduje się tu: https://www.facebook.com/saga.zmierzch.9847/posts/891589801003414
  Obserwuję bloga jako: Judyta Maciejczyk
  Obserwuję Google+ jako: Judyta Maciejczyk
  Obserwuję Instagrama jako: brak
  Obserwowałam/em bloga przed konkursem: w sumie zaglądałam tutaj, ale obserwuje dopiero teraz :/ Jakoś nigdy nie czułam potrzeby klikania "obserwuj" ;p
  2 tytuły książek z listy: Tyle dobroci,ale może "Pocałunek Anioła ciemności" i "Kochani, dlaczego się pomyliliście?"
  Moja odpowiedź konkursowa: (mam nadzieje że nie ma limitu długości)
  Zaczynając od początku. Zorganizuje na cześć tej książki festyn rodzinny, na którym będą różne zabawy i atrakcje. Wszystko po to żeby przyciągnąć jak najwięcej ludzi, bo przecież kto nie lubi festynów z atrakcjami. Gdy już zabawa się rozkręci, poproszę wszystkich o uwagę i zacznę donośnym głosem przemówienie:
  Drogie Panie i Panowie!
  Każdy z Was się dzisiaj dowie,
  o wspaniałej książce świata!
  Z którą lepiej mijają lata!
  Książka ta moi mili
  Jest po to byście się nigdy nie nudzili!
  Byście wspaniale czas spędzali!
  Czy jesteście duzi czy jesteście mali.
  Gdy po nią bez przymusu siągniecie
  To przenigdy się od niej nie odciągniecie!
  Chcecie wiedzieć o której książce mowa?
  Tego nie wyrażą żadne słowa!
  Więc muszę wam to inaczej przedstawić!
  Mam nadzieję że będziecie się dobrze bawić!
  I w tym momencie na sale wjeżdża największy tort świata w kształcie książki, ale to nie byle jakiej książki. Czy powiedziałam książki? Raczej całej trylogii. Tort z wizerunkiem całej Trylogii czasu Kerstin Gier! Jestem niemal pewna, że takiego widoku nie da się zapomnieć, więc na pewno wszyscy zapamiętają tę serię na długo. Potem dla pewności, każdemu rozda się breloczki z wybranym tomem trylogii, przecież tak przypięty brelok do kluczy będzie często przypominał o istnieniu tak fenomenalnej serii! Dzieci otrzymają balony z zdjęciami tej trylogii, oczywiście w jakiś kształtach np. chłopcy w kształcie aut, a dziewczynki - księżniczki albo jednorożce, a z tyłu niewielkie nadrukowane zdjęcia. I transparent z sloganem "O co tyle hałasu? O Trylogię Czasu!"... oooo wiem z takim transparentem będzie latał samolot, to będzie się pięknie rzucać w oczy! Można by było też ułożyć jakąś piosenkę o książkach, tytuł pewnie by brzmiał "Nie bądź lama, czytaj książki" :D Można tyle świetnych pomysłów znaleźć by wypromować książkę, ale ja jak na razie przystanę przy tym. Mam nadzieje że bym miała dużo funduszy na to przedsięwzięcie ;P
  ....
  A teraz tak, Wszystkiego najlepszego! Szczęścia, zdrowia, zdania matury (nie martw się nie jest taka straszna jak ją malują, ja ją w tym roku zdałam to ty też dasz radę), dużo czasu na czytanie książek, wiele sukcesów, aby blog się pięknie rozwijał. Jak najlepsze wejście w dorosłe życie! Abyś zawsze była uśmiechnięta, żeby troski i zmartwienia poszły sobie w cholerę, spełnienia marzeń tych realnych i tych nierealnych i wszystkiego co sobie życzysz!
  Wiem wiem, szybka jestem. Miałam napisać prędzej, w sumie mogłam, ale ze mnie taki borok, że nie pomyślałam i stwierdziłam, że złożę Ci życzenia dopiero jak coś wymyślę na konkurs. Mam nadzieje że i tak życzenia się spełnią mimo takiego opóźnienia :D

  OdpowiedzUsuń

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz ten post.
Proszę, byś wcześniej jednak go przeczytał/a bądź przynajmniej przewertował/a wzrokiem. :)

Zależy mi na szczerych opiniach, pytaniach, wątpliwościach i komentarzach. Możesz zostawić link swojego bloga - ale przede wszystkim przekaż mi swoją, wartościową ocenę.

Nie masz pomysłu na ciekawy komentarz? Napisz:
→ czy czytałeś/aś książki, o których piszę w poście?
→ czy owe lektury Ci się spodobały?
→ czy masz ochotę je przeczytać?
→ czy podoba Ci się pomysł na post?
→ czy przyjemnie czytało Ci się napisany przeze mnie tekst?
→ czy masz inny pomysł na post, który by Cię zaciekawił?
→ co będziesz czytał/a w najbliższym czasie? (albo co czytasz teraz?)
→ jak Ci mija dzień? :)
→ co słychać na Twoim blogu?Z góry dziękuję za każde zdanie - dzięki nim mam szansę pracować nad swoimi!

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░