środa, 9 sierpnia 2017

WAKACYJNY POLIGLOTA cz. 4: zbiór przydatnych linków zamiast zbioru... zadań

Bardzo często zdarza się, że człowiek, przyciągany technologiami XXI wieku, woli marnować godzinę za godziną na Facebooku zamiast wyciągnąć z szuflady w biurku porządnego podręcznika i zacząć się edukować, jak na spragnionego wiedzy przystało. A to przecież nie nasza wina, że czasem zwycięży lenistwo! Ba! Taka ludzka natura! I właśnie, by nie sprzeciwiać się jej na okrągło, powstały takie strony, jak te, zaprezentowane przeze mnie poniżej. Jedne z nich znacząco ułatwiają potyczki z obcym językiem, inne sprawiają, że nauka staje się 200x przyjemniejsza, gdyż odwołują się do innych naszych cech, takich jak ciekawość czy chęć zabawy. Łącznie jest ich osiem i zachęcam do dokładnego ich prześledzenia! :)Niedodawanie moich opinii przy każdym odnośniku to zabieg celowy - każdą stronę sama wypróbowałam, ale chciałabym, byście wyrobili sobie na ich temat własne opinie, w zależności od tego, które portale uważacie za bardziej przydatne, bardziej ułatwiające Waszą poprawę umiejętności językowych. 


***

Lang-8: Let our community of native speakers support your language learning.
Jak to działa? Rejestrujesz się na stronie, piszesz teksty, zdania, wiadomości, a osoba, która zna język od podszewki (native speaker) sprawdza Ci go, zakreślając błędy oraz podając prawidłowe formy.

***

Breaking News English: 2,403 Free English Lessons in 7 Levels
Jak to działa? Wchodzisz i... czytasz! Na stronie zamieszczane są artykuły odnośnie do aktualnych wydarzeń na świecie: tych ze świata polityki, gospodarki, lecz także zakrawających o tematykę społeczną, zdrowotną bądź typowo lifestyle'ową. Tekstom przydzielone są etykiety, odpowiadające ich poziomowi: złożoności zwrotów, trudności słownictwa. 

***

LyricsTraining: the new way to learn English and other languages through music and the lyrics of your favourite songs
Jak to działa? Wybierasz bądź wyszukujesz dowolną piosenkę, uruchamiasz ją i ze słuchu próbujesz odtworzyć luki w tekście, wers po wersie. Możesz wybrać nawet poziom trudności gry, zależny od tego, ile luk otrzymasz. 

***

TED: Ideas worth spreading
Jak to działa? Odtwarzasz interesujący Cię filmik, będący wykładem z dowolnej dziedziny: od psychologii, przez ekologię, genetykę, politykę, socjologię bądź chemię. Do przeważnie kilkunastominutowych nagrań dołączona jest transkrypcja w kilku językach, która śledzi głos mówiącego.

***


Lit2Go: a free online collection of stories and poems in Mp3 (audiobook) format.
Jak to działa? Przeglądasz katalog, zbierający wiele materiałów: książek, wierszy, publikacji, zawierający zarówno klasykę literatury taką jak "Ania z Zielonego Wzgórza" czy "W 80 dni dookoła świata", lecz również prace Voltaire'a, Arystotelesa bądź Benjamina Franklina. Następnie włączasz wybrany plik i wodząc wzrokiem po tekście, słuchasz audiobooka. 

***


Thenews.pl (Polskie Radio): the leading English language news resource for Polish news.
Jak to działa? Masz dostęp do bieżących wiadomości z Polski: wydarzeń politycznych, sportowych, gospodarczych, kulturalnych, ale w języku angielskim. Jest to strona radia, które dzieli się z mieszkańcami innych państw aktualnościami z życia naszego kraju.

***

News in Levels: World News for Students of English
Jak to działa? Otrzymujesz dostęp do różnych newsów z całego świata, tym razem dotyczących spraw codziennych: badań naukowców, bohaterskich wyczynów, rocznic. Co najważniejsze, każdy artykuł publikowany jest w trzech wersjach: na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, co przekłada się na złożoność form gramatycznych i leksykalnych.

***

Jak to działa? To sama zasada, lecz tym razem możesz poczytać kawały po angielsku. 

***
Znacie podobne strony? A może korzystacie z którychś z powyższych? Piszcie! :)
(Macie ochotę przeczytać jeszcze jeden post w podobnym charakterze, ale o kanałach na na YouTubie/aplikacjach komórkowych?)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz ten post.
Proszę, byś wcześniej jednak go przeczytał/a bądź przynajmniej przewertował/a wzrokiem. :)

Zależy mi na szczerych opiniach, pytaniach, wątpliwościach i komentarzach. Możesz zostawić link swojego bloga - ale przede wszystkim przekaż mi swoją, wartościową ocenę.

Nie masz pomysłu na ciekawy komentarz? Napisz:
→ czy czytałeś/aś książki, o których piszę w poście?
→ czy owe lektury Ci się spodobały?
→ czy masz ochotę je przeczytać?
→ czy podoba Ci się pomysł na post?
→ czy przyjemnie czytało Ci się napisany przeze mnie tekst?
→ czy masz inny pomysł na post, który by Cię zaciekawił?
→ co będziesz czytał/a w najbliższym czasie? (albo co czytasz teraz?)
→ jak Ci mija dzień? :)
→ co słychać na Twoim blogu?Z góry dziękuję za każde zdanie - dzięki nim mam szansę pracować nad swoimi!

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░